webalbania mp3 ne shqip
njoftime pune

Forum Shqiptar - Shqiperia - Albania - Tema Sociale - Trupi dhe Shendeti - Aloe Vera..dhe Efeketet e saj!!

Aloe Vera..dhe Efeketet e saj!!
Ketu do merrni informacione,keshilla dhe te rejat e fundit mbi te gjitha problemet e shendetit te njeriut
Post new topic Reply to topic Printer Friendly Page
View previous topic :: View next topic
Author Message
Ria
G Administrues
G Administrues

Ria

Joined: Mar 30, 2006
Posts: 34434
Location: Prishtine
Grupi Administrues Forum
Grupi WebAlbania Team
Karma: +1107

Post Post subject: Aloe Vera..dhe Efeketet e saj!!
Posted: Sat Feb 23, 2008 11:01 AM
Reply with quote

Linja Aloe Vera
Lëkurat e thata dhe sensititve kanë pore të rregullta, gjithsesi mollëzat e faqeve janë shumë të thata me mungesë të qarkullimit të gjakut, dhe lëkura është shumë e ndjeshme. Efekti rregullues i Aloe Vera jep një ndjesi të kënaqshme, dhe mbrojtje. Kjo është një zgjidhje për cdo problem lëkure.
Rekomandimi ynë për lëkurat e dëmtuaraALOE SENSITIVE CLEANSING


Një përzierje e butë për pastrimin e përditshëm. Përbërësit e lartë të gjetheve të Aloe Vera pastrojnë butësisht pa i larguar fytyrës mosterizin.

JOJOBA PEELING CREAM


Një skrab i vecantë, i butë, për të përmisuar strukturën e lëkurës. Kremi është I butë, me kokrriza prej jojobe. Pjesët e ashpërsuara ikin butësisht dhe mbas kësaj stimulohet edhe qarkullimin I gjakut. Jojoba Peeling Cream vazhdon efektin për kujdesin e lëkurës.

SENSITIV TONER WITH ALOE


Një tonik i vecantë, i butë, për të stabilizuar nivelin e PH dhe për një ndjesi të butë dhe freskuese. Aloe Vera është një mostërizer i shkëlqyer i cili ju mbron edhe nga rrezet e dëmshme të diellit.

ALOE VERA JELLY

Një gel unik kujdesës. Një kombinim ideal i mostërizit me kujdesin mbrojtës. Përdoret si mostërizer në mëngjes dhe mbrëmje.

ALOE DAY CREAM

Me ekstrakte te çmuara të Aloes, për një mbrojtje gjatë tërë ditës. Bazë ideale për përdorimin e
Make-Up-it

VITAMIN C-PLUS DAY CREAM

Një kombinim i balancuar, me përbërës të cmuar, për një aktivitet special të lëkurës. Ajo ju mbron nga pluhurat dhe parandalon formimin e rrudhave

ALOE NIGHT CREAM
Substancat active kanë një efekt të balancuar dhe përmison elasticitetin. Aloe Night Cream e bën lëkurën të butë dhe elastike. Rezultati i dukshëm jepet mbas përdorimit të rregullt. Edhe rrudhat më të imta normalizohen.

VITAMIN C-PLUS NIGHT CREAM

Krem nate për një kujdes të butë. Ajo ruan vete mostërizing normal që ka lëkura, një factor shumë i rëndësishëm për një lëkurë të bukur. Vitamina C është një antioksidant i shkëlqyer

HONEY ST. JOHN'S WORT CREAM PACK

Një maske me një efekt shumë qetësues. Pjesa e kuqe zhduket, dhe fytyra bëhët me e paster dhe e lëmuar.

RINAZELL LACTEAL ACTIVE SUBSTANCE CREAM

Rrit kapacitetin e thithjes së oksigjenit dhe zgjidh problemet biologjike të lëkurës. I tërë funksioni i qelizave zvogelohet me kalimin e moshës dhe nga problemet e papastëtive, dhe niveli i oksigjenit vjen në ulje.Me këtë product ajo rritet. Përdorimi i Rinazell Lactael Active Substance Cream është i rekomandueshëm në rastet e Pigmentacionit (njollave kafe) dhe në rastet e carjeve të buzëve.

ALOE VERA BIO SKIN LIFT AMPOULE

Ampulë trajtuese e cila është lehtësisht hidratuese, ndihmon elasticitetin e lëkurës dhe tërheq muskujt. Bën një tërheqje të mejëhershme të dukshme. Me ekstraktet e Aloes si bazë xheli dhe kollagenin së bashku kanë efektin e mësipërm. Kjo ampulë përdoret në fund të një trajtimi kozmetik per një fytyrë te shëndetshme dhe të freskët.


_________________
If you wake up in a red room with
no windows
or doors,
don't panic...
Because you're in my heart ...

(\_/)
(*_*)

Nese per nje kohe te gjate do mungoj ne WEBALBANIA atehere do te thot qe jeta Reale u be xheloze dhe me ka rrembyer duke me larguar nga jeta Virtuale perkosisht .....por mbase edhe perfundimisht!!!!
Back to top
View user's profile Visit poster's website

Post new topic Reply to topic Printer Friendly Page

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts TEMA TE NDRYSHME Topic has attachment VERA 2008
[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]
22 KLEOPATRA 5629 VERA 2008
 Wed May 28, 2008 02:50 PM 
chiquita View latest post
No new posts Lajmet Shqiptarja zgjidhet Miss "Mbretëresha e Verës 2007"! 0 noa_al 998 Shqiptarja zgjidhet Mi...
 Sat Jun 16, 2007 10:32 AM 
noa_al View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Rregullorja |Ndihme Online |Grupet e Forumit | Lajmet| MeeMira.com | WebAlbania.com | NjoftimeFalas.com | Akullore-Chat.com | BestDialog.com

Webalbania.com eshte themeluar me 28 nentor 2004.Qellimi i ketij websiti eshte bashkimi i shqiptareve nga e gjithe bota.Kerkon te jete per antaret e saje nje vend argetues,informues,edukues,patriotik.Jo vetem kaq,por di te respektoj dhe mirepres mysafiret e huaj.Ky websit ruan me fanatizem personat te cilet kane kontribuar ne mbarvajtje,jo vetem kaq ,por kujton dhe momente ne ndryshme te aktivitetit.Per me shume mund te hidhni nje sy ne librin e historise...
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy